Hakkımızda

shihanErdoganForum_5389520526Ülkemizde 2005 yılı ve sonrasında kanun ve yönetmeliklerde federatif oluşumları desteklemek amacıyla değişiklikler yapılmıştır. Savunma Sporları Federasyonu 4721 sayılı Türk Medeni Kanunun 59. Maddesi ve 5253 sayılı Dernekler Kanununa istinaden 07.03.2008 tarihinde 34-148/175 Kütük numarasıyla kurulmuştur.

Federasyonumuza ilgili kanun gereği Kişisel üyelik yapılamamaktadır. Dernek olarak gerekli evrakların temini ve başvuruya istinaden yönetim kurulunca üyelik kabulü yapılarak Federasyon üye defterine kaydı yapıldıktan sonra ilgili valiliğe federasyonumuza üye olduğuna dair yazı ile bildirimde bulunulur.

Federasyonumuz Gençlik Spor Bakanlığına bağlı olmayıp  ilgili Bakanlıktan hiçbir bütçe veya yardım alamamaktadır. Tamamen tüm faaliyetlerini kendi olanaklarıyla gerçekleştirmektedir.

Yapılan müsabaka ve seminerler katılımcılarından bu güne dek ücret talep edilmemiştir.

Federasyonumuzun en büyük amaçlarından biri çoğunluklu katılımcı bir yapılanma oluşturmak sistem ve sitillerin gelişmesini sağlamaktır.

Türkiyede ve Dünyada önemli başarılara imza atabilecek yapıda pek çok sporcuya sahip bir ülkede ferdi hareket edildiğinden ne yazıkdır ki, uzun yıllardır ülkemizde çalışılmış olmasına rağmen birçok sistem –stilde yapılanmanın sağlanamamış olması düşündürücüdür. Bunun en önemli sebebi ise federatif bir çatı altında gerekli birliğin oluşmamış olması olarak görülmektedir. Mali gücü yüksek kişiler sporları yapabilmekte organizasyonlara iştirak edebilmekte ama bu çoğunluğa yansımamaktadır. Eğer bir spor branşı federatif bir kimliğe sahip olmazsa gerekli çoğunluğu oluşturamaz, kitleleşemez, o ülkede gelişemez ve suistimallere açık bir şekilde devam etmeye çalışır.

Savunma sporları Federasyonu olarak ;

Ashihara Karate – Kyokushin Karate

Jujitsu

Kyokushindo – Mixed martial arts (MMA)

Çin Boksu

*Self Defence

Pars Taktik savunma – Kravmaga – Kapap

Sistem-Sitillerinde  Faaliyet göstermekteyiz.

Bu sistem veya stillerin ilgili antrenörlerinin uluslararası federasyonları ışığında yaptıkları baş vurularının ardından üye derneklerinin tesciliyle Branşın kabulüyle faaliyetlere bünyemizde başlayabilmektedir.

Branşların oluşturulması –kabulü aşamasında Türkiye’de bu sporlarla uğraşan antrenör ve gruplara birlikten kuvvet doğar gerçeği doğrultusunda çağrı mesajları gönderilmektedir..Ülkemizde el ele vererek branşlarını hak ettiği seviyeye çıkarma çabamız ve çağrımızın pek çok spor adamı tarafından takdirle karşılanması ve katılımının gerçekleşmesine rağmen bir kısım tarafından değerlendirilmemiştir.

Amacımız bu sporları tekelleştirmek değil çoklu katılımla Ülkemizde bünyemizde bulunan tüm branşların hak ettiği çoğunluk ve kaliteye ulaştırmaktır.

Bünyemizde faaliyet gösteren tüm branşlara gönül veren ve çalışmak isteyen herkese kapımızın sonuna kadar açık olduğunu beyan ediyoruz..

savoybetting dinamobet bahigo