Budokai-do Kyokushin Karate turnuvası Çatalcada yapıldı.

Çatalca Belediyesi 17. Erguvan Festivali kapsamında Çatalca Belediyesi ile Wushu Federasyonu ve Savunma Sporları Federasyonun müşterek olarak düzenlemiş olduğumuz Budokai-do Kyokushin Karate turnuvası Çatalcada yapıldı

Çatalca Belediyesi 17. Erguvan Festivali kapsamında yapılan sportif müsabakalarda sporcular kıyasıya yarışıyor. Bu sportif müsabakalardan birisi de Budokaido Şampiyonası’ydı.

Çatalca Belediyesi 17. Erguvan Festivali kapsamında düzenlenen şampiyonada 19 kulüpten toplam 220 sporcu 8 farklı kategoride mücadele etti. Şampiyonaya Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, eşi Nurhan Kara ile birlikte katıldı.

BAŞKAN CEM KARA TERÖRÜ KINADI

Şampiyona, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara bir konuşma yaptı. Başkan Cem Kara, konuşmasında şehitlerimizi rahmetle andığını belirterek, yaşanan terör saldırılarını da kınadı. Başkan Cem Kar;a “Bugün bizlerle oldunuz, bize güç kattınız, bize destek verdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum. Öncelikle hain terör saldırılarında şehit olan askerlerimizi, polislerimizi, sivil vatandaşlarımızı, yine 15 Temmuz’da hain darbe girişimine karşı, tanka topa göğsünü siper eden vatan evlatlarını, şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ailelerinin ve ulusumuzun başı sağ olsun. Onlar sayesinde Türk Bayrağı gönderden inmiyor. Onlar sayesinde vatan toprağını bölmeye kimsenin gücü yetmiyor. Türk ulusu; Alevisi – Sünnisi, Lazı – Çerkesi, Kürdü – Boşnağı bir kez daha ulusal birliğine ve bütünlüğüne karşı şer odaklarına nasıl bir ulus olduğunu gösterdi. Bu ulusun bütün evlatlarını kutluyorum. Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele karşı savaşan bu millet, demokrasiyi savunacağını, cumhuriyeti savunacağını Atatürk ilke ve devrimlerini savunacağını göstermiştir.” dedi.

Başkan Cem Kara, genç ve minik sporcuları hazırlayan ailelere ve antrenörlere de seslenerek, “Ailelerinize çok teşekkür ederek konuşmamı bitirmek istiyorum. Sizler çocuklarınızın spor yapması için onlara imkan tanıyorsunuz. Hocalarımız, antrenörlerimiz de çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için onları disipline ediyorlar. Sizlere de teşekkür ediyorum.” dedi. Belediye Başkanı Cem Kara konuşmasının ardından dereceye giren sporculara madalyalarını ve teşekkür belgelerini verdi.

Çatalca Belediyesi 17. Erguvan Festivali kapsamında Çatalca Belediyesi ile Wushu Federasyonu ve Savunma Sporları Federasyonun müşterek olarak düzenlemiş olduğumuz Budokai-do Kyokushin Karate turnuvasına katılarak onur veren;

Belediye Başkanım Sn. Cem KARA ‘ya saygıdeğer eşi Sn. Nurhan KARA’ ya
Başkan yardımcısı arkadaşlarım, Sn. Ufuk AKIN, Sn. Erhan GÜZEL, Sn. Ayhan TUTUN ve Sn.Dursun Duran KAYA’ya Wushu Federayonu İstanbul il Temsilcimiz Sn. Mustafa ULU’ ya Teknik Kurul Başkanı aynı zamanda öğrencim Sn. İsa SAĞLAM’a , Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Sn. Murat SARIKABAK’a , Savunma Sporları Federasyonu yönetim kurulu üyem Sn.Musa YURDAKUL’a ve kurul üyelerime, Wushu Federasyonu Budokaido Kyokushin Kurullarında görev yapan tüm antrenörlerimize, görev yapan hakemlerimize, sporcularımıza ve onları yetiştiren saygıdeğer velilerimize katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.
Cengiz UÇAR
Çatalca Belediyesi Başkan Yardımcısı
Savunma Sporları Federasyonu Başkanı
Wushu Federasyonu Budokai -do İcra Kurulu Üyesi

 

Speak Your Mind