Self Defence

shihanErdoganForum_8140069842PARS TAKTİK SAVUNMA

Taktiksel bakış açısıyla, Kişisel savunmaya ( self-defense ) yönelik gerçekçi senaryolarda basit hamleler ve pratik teknikleri kullanımına dayalıeğitim verilir. Tüm taktikler ve teknikler gerçek hayat koşullarında en fazla etkinlikte kullanılabilmesi için geliştirilmiştir.Ayrıca bu program silahlı kuvvetler, emniyet ve özel güvenlik teşkilatı personelinin, İç güvenlik ve ani müdahale birimlerinde fiilen görev yapan İnfaz ve Koruma Memurlarının; Uluslararası Standartlara Uygun Mesleki Savunma teknik ve taktiklerini, hareket kısıtlayıcı araçların (Robokop, jop, kalkan, gaz maskesi vs.) kullanımı konularında görevinin gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışları kazandırmak mesleki alanda kullanabilmesine yönelik eğitimleri içerir.

Diğer savaş veya savunma sanatları veya sporları müsabakaya yönelik eğitim programları içerisinde bu tür çalışmalar yapmaktadırlar. Bu eğitim programının müsabakası yoktur çünkü sokağa ve mesleki eğitime göre hazırlanmıştır. Kişilerin başka sistemler çalışmış olması verilecek eğitimi etkilemez ancak yeni başlayan kişilerde daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Kişiler Taktik savunma eğitimi aldıktan sonra spor yapmaya devam edebilir, verilen eğitim çalıştığı sistemde kendisini geliştirmesini sağlar. Hiçbir branş, sitil, sistem ile karşılaştırılmaz Karma savaş sanatları kategorisinde değerlendirilir.

Zaman ve harcanan emeğin boşa gitmemesi için programın incelenmesi tavsiye olunmaktadır. Verilen eğitim savunma ve saldırı içerikli gerçek, doğal bir anlayış içerisinde sürdürülür. Özel bir kıyafete gerek duyulmaz her mekânda her şekilde çalışma yapılabilir. PARS TAKTİK SAVUNMA eğitimi içerisinde Özellikle bayanların rahatlıkla uygulaya bileceği program oluşturulmuştur. Normal eğitimin dışında sadece bayanlar bu eğitimi alabilirler.

Çeşitli ülkeler savaş sanatlarının alanlarında sporcu yetiştirmeye yönelik eğitim programlarının askeri, emniyet, güvenlik personellerinin mesleki alanlarına yönelik olmadığını fark etmişlerdir. Kuralları konmuş bir ortamda hakemler nezaretinde puan almayı amaçlayan bir eğitimle sporcu yetiştirildiğinde savaş sanatlarının mesleki alanda gerekliliklerin yetersiz kalacağı istenen donanıma sahip olunamayacağı sporcu olarak eğitim verilmesiyle bu personellerin istenen düzeye gelemeyeceği düşünülmüştür.

Dünyada bu anlamda çalışma yapan ülkeler mevcuttur örnek verecek olursak başta İsrail Kapap,Kravmaga,Lotar,Rusya Spetsnaz,Systema,Peru Vacon,Brezilya Kombato yu sayabiliriz

Taktik unsurlara sahiptir, Bu eğitimin unsurları; kişi, zaman ve alan kontrolüdür. Bu eğitim programında 8 taktik bulunmaktadır. Taktiklerin her biri rakibin tabi/yaratısal saldırı atakları veya doğal tepkilerine karşı genel bir öğretidir.

Kişide gerginliğin ve öfkenin egemen olduğu, adrenalinin en üst düzeye ulaştığı fiziksel tepkilere karşı genel taktikler mevcuttur. Bu taktiklerle istisnai durumlara da saldırılara karşı koyabilecek biçimde kurgulanmıştır.

Taktik anlayış içerisinde öncelikle Saldırganın silahlı veya silahsız saldırı detaylarını kontrol etmek veya pasifize etmek yerine kişiyi bütünsel kontrol altına almak, etkisiz hale getirmek amaçlanmıştır. Günlük hayatta, sokakta kendini korumak isteyen insanlar için öğrenilmesi mümkün, kolay bir yöntem oluşturulmuştur.

1985 yılından buyana çeşitli savaş sanatlarında kendini geliştirmiş olan Şevki ERDOĞAN tarafından yukarıda açıklamaya gayret ettiğimiz nedenlere cevap verbilmek için aşağıdaki amaçlar doğrultusunda temmuz 2008 tarihinde tamamlanarak kurulmuş olan Pars Taktik Savunma Eğitimlerine başlanmıştır..

savoybetting dinamobet bahigo